Місія сайтуМета проекту - обмін досвідом з виживання в злегка екстремальних умовах, коли не вистачає продуктів, і немає можливості поповнити запас, заглянувши в «маркет».
Досить багато сайтів присвячене темі виживання і паші. Але більшість - треп «вижівальщіков», всіляка екзотика. Хочеться просто користі.
Ми будемо публікувати рецепти приготування страв з паші. Кожен рецепт буде супроводжуватися описом технології видобутку вихідної сировини, описом харчової цінності, можливих небезпек, порадами «експертів». В якості експертів запрошуємо відвідувачів сайту - пишіть, ми доповнимо матеріали Вашими нотатками.
Головне правило - це має бути про ЇЖУ! Не треба рецептів салатиків, трав'яних чаїв і т.д. Думаю, заварити травичку зможе практично кожен, способів «несть числа», в цій купі рецептів загубиться інформація про їжу.
Важлива інформація - проблема очищення та отримання води - чекаємо рад.
Дуже цінний негативний досвід. Часто публікуються неперевірені рецепти, або за рамками розповіді виявляється «ноу-хау», результат - неїстівний продукт, а то й отруєння. Обов'язково пишіть, вбережете багатьох.
Їжа в походіТут мова піде не про ігри «вижівальщіков», а про їжу в похідних умовах, коли з різних причин (фінансовим, тимчасовим і ін) Ви обмежені в кількості і виборі продуктів.
Перш за все, постарайтеся запастися нормальними продуктами, наскільки це можливо. Бажано мати на тиждень шляху:
крупа 1 кг;
м'ясо (консерви) 200 г (сушеного вдвічі менше);
боби (квасоля) 300 г;
сухофрукти (мюслі) 300 г;
горіхи 300г;
солодощі (шоколад, халва);
спеції;
чай, кава.
Потрібно мати казанок з кришкою (замінить сковороду), металевий кухоль, ніж, ложку, пластикові ємності під воду, «кресало» (інакше кажучи, засіб для добування вогню).
Якщо вийшло запастися перерахованими продуктами, з їжею все просто. Вранці каша з добавками сухофруктів або боби зі спеціями, вдень горіхи та солодощі з водою (можна на ходу), ввечері каша з м'ясом.
Якщо продуктів недостатньо, намагаємося заповнити підніжним кормом. Що саме шукаємо, залежить від пори року. Найпростіше знайти їжу влітку: коріння реп'яха, рогозу, латаття, гриби, жаби, змії, миші і т.д. Список обмежується співвідношенням між Вашим голодом і гидливістю. Восени можна пошукати жолуді, поскоблити деревину молодої осики і т.д. Можуть зустрітися яблуні. Багато чого можна їсти, але потрібні білки і вуглеводи. Тому не ганяйтеся за малокалорійної їжею - зусиль багато, віддача мала, в підсумку баланс негативний.
Можна звичайно міркувати про риболовлю і полювання, але це для професіоналів, не будуйте ілюзії - швидше за все нічого не здобудете. А якщо звір великий, він може з'їзти Вас) - остерігайтеся наближатися до лосів, кабанам та іншої привабливої їжі.
Не заморачивайтесь всякими луками, капканами - не потрапите, і не упіймається. Дрібниця приб'є палицею або каменем, а великих залиште в спокої.
Успіхів :)